Dvoumite se da izaberete između WordPress-a sa Gutenberg editorom, koji je njegov sastavni editor, ili graditelja veb stranica (Web Builders)?
Ovaj članak će vam pomoći da razumete ključne razlike i omogućiće vam da izaberete najbolju opciju za sebe.
Ako želite da napravite stranice, najpopularnije su dve opcije za korišćenje: WordPress sa ugradjenim Gutenberg editorom ili WordPress sa nekim od mnogih takozvanih graditelja veb stranica, na engleskom Web Builders. WordPress je besplatan sistem za upravljanje sadržajem otvorenog koda (CMS = Content Managment Sistem) koji pokreće više od jedne trećine svetskih veb lokacija.
Nekima bi se moglo činiti da to zapravo nije važno, krajnji rezultat je isti, zar ne? Na kraju imate sličnu veb lokaciju – Početnu stranicu, stranicu O nama i stranicu za Kontakt. Kakva je razlika onda ako je CMS iza toga WordPress ili WordPress sa nekim od graditelja, tj. Web Bulidera za veb stranice?
Činjenica je da postoje razlike koje postaju očigledne kako vaše poslovanje raste i kako vaša veb lokacija postaje sve važnija za održivost tog poslovanja.
Da bih vam pomogla da to razumete, uporediću web buliders stranicu sa čistim WordPressom (bez web buildera) u nekoliko ključnih oblasti kako biste razumeli prednosti i nedostatke svakog pristupa i izabrali rešenje koje vam odgovara. Hajde da počnemo.
Potrebno je istaći da imam pristrasno mišljenje, pošto se i sama bavim pravljenjem WordPress veb stranica (i volim da radim sa Web Builderima).
Međutim, uskoro ćete shvatiti zašto postoje nedvosmislene prednosti korišćenja Web buildera u WordPress-u.
Više pročitajte u originalnom tekstu, na ovom linku.